Alüminyum Kokil Döküm ve Metal Enjeksiyon Sanayi

ŞİRVANLI Alüminyum Döküm A.Ş. 1980 Yılında Soğanlık / Kartal / İSTANBUL’da kurulmuş olup, kuruluş amacı ahşap model üretmek olan firmamız, 1990’lı yılların başında Alüminyum Kum Döküm yöntemi ile Otomotiv Yan Sanayi ve diğer sektörlere parça üretmeye başlamıştır.

Alüminyum Döküm Sektöründe hizmet vermeye devam etmek olan firmamız 1990’lı yılların ortasına doğru Alüminyum Kokil Döküm ve Alüminyum Metal Enjeksiyon Döküm yöntemlerini de faaliyetleri arasına katarak alüminyum döküm üretim yöntemlerini çeşitlendirmeye başlamış, mevcut ve yeni müşterilerine parça üreterek hizmet kalitesini ve hızını arttırmıştır.

1999 Yılında Gebze Hasköy Dökümcüler Sitesi’ndeki 1500 m²’lik yeni tesisine taşınmış ve burada müşterilerine daha nitelikli, kaliteli bir hizmet sunabilmek için kendi bünyesine kalıphane, talaşlı imalat ve kumlama tesislerini de katarak faaliyet alanında entegre bir tesis olmayı başarmıştır.

2005 Yılında otomotiv sektöründe yaşanan gelişmeler ve ülkemizin içinde bulunduğu büyüme hamlesine paralel olarak yatırım kararı alınmış, Gebze Sanayi Bölgesine 9000m²’lik kapalı alanı bulunan münferit bir fabrika inşaatına başlanmış ve 2009 yılının ilk çeyreği itibari ile faaliyetlerine bu yeni tesiste devam edilmeye başlanmıştır.